przewóz mebli za granicę

Planujesz przewieźć do innego kraju meble ze swojego obecnego domu? Sprawdź, w jaki sposób zorganizować przeprowadzkę międzynarodową z gabarytami!

 

Przeprowadzka do innego kraju nie musi być bardzo trudna, ale im więcej mienia mamy do przewiezienia, tym więcej pojawia się problemów. Dotyczy to w szczególności gabarytów, do których zaliczane są również meble.

 

Jak organizuje się przeprowadzki międzynarodowe z przewozem umeblowania?

 

Odpowiedni samochód dostawczy to podstawa

Aby można było przewieźć meble do celu, trzeba przede wszystkim posiadać odpowiedni gabarytowo samochód dostawczy na takie przeprowadzki międzynarodowe.

 

Najczęściej stosuje się wtedy większe meblowozy, czyli pojazdy, które dysponują dużą przestrzenią załadunkową, która pozwala na pomieszczenie w niej także takich gabarytów jak meble.

 

Takimi samochodami dysponują firmy przeprowadzkowe, które również organizują dla swoich klientów przeprowadzki międzynarodowe i mogą zapewnić im w tym zakresie kompleksowe wsparcie – także z wynoszeniem i wnoszeniem gabarytów.

 

Meble w mniejszym rozmiarze

Niekiedy mamy możliwość zdemontowania poszczególnych elementów mebli lub ich całkowitego rozkręcenia. Wtedy możemy zmniejszyć ich gabaryty, a tym samym pomieścić ich więcej w pojeździe dostawczym.

 

Łatwiej jest również przenosić meble w mniejszym rozmiarze, co ułatwia i przyspiesza całą przeprowadzkę.

 

Demontażem i ponownym montażem mebli podczas przeprowadzki mogą zająć się również pracownicy firm przeprowadzkowych.

 

Właściwe zabezpieczenie mebli na czas przewozu

Meble mogą być narażone na poważne uszkodzenia podczas przewozu. Właśnie dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć.

 

Przy zabezpieczaniu mebli na czas transportu stosuje się głównie kartony i folie, którymi chroni się powierzchnie i okłada rogi. Meble są także odpowiednio zabezpieczane w samym samochodzie, aby nie przemieszczały się podczas transportu.

 

Firmy organizujące przeprowadzki międzynarodowe są w stanie kompleksowo zadbać o ochronę mienia klienta. W razie jakichkolwiek uszkodzeń wynikających z niewłaściwego zabezpieczenia mienia można wnioskować o wypłatę odszkodowania.

 

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Zatem przewiezienie mebli do innego kraju to złożone przedsięwzięcie, które najlepiej powierzyć specjalistom w tej dziedzinie – pracownikom firm przeprowadzkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =

Wednesday, May 22, 2024