przeprowadzka biura

Przeprowadzka biura jest wymagającym przedsięwzięciem. Właśnie dlatego przedsiębiorcy coraz częściej zlecają jej organizację specjalizującym się w tym firmom. Na czym polega profesjonalna przeprowadzka biura?

 

Gdy obecne biuro przestaje spełniać wymagania przedsiębiorstwa, wówczas nadchodzi czas na przeprowadzkę do nowego lokum. Przeprowadzki w biznesie cechują się inną specyfiką niż te dotyczące domów i mieszkań. Głównym problemem jest tutaj ryzyko poważnego zaburzenia działalności przedsiębiorstwa, a tym samym wygenerowania wysokich strat, gdy przenosiny nie odbędą się zgodnie z planem.

 

Aby uniknąć takiego ryzyka, przeprowadzka biura coraz częściej zlecana jest firmom przeprowadzkowym, które posiadają właściwą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Zajmują się one prowadzeniem przeprowadzek krajowych oraz międzynarodowych. Jak przebiegają wtedy całe przenosiny?

 

Przeprowadzka biura – właściwy plan to podstawa

Aby zrealizować przeprowadzkę biura, konieczne jest przygotowanie właściwego planu. Dzięki niemu można opracować należyty przebieg przenosin, aby mogły one odbyć się bez przestojów i innych problemów.

 

Firmy przeprowadzkowe mogą zrealizować dla swoich klientów przeprowadzkę biura w dwóch modelach, a mianowicie:

 

 • przeprowadzka całej firmy
 • przeprowadzka kolejnych działów firmy

 

W przypadku pierwszej opcji, czyli przeprowadzki całej firmy najczęściej konieczne jest wyłączenie jej z pracy na kilka kolejnych dni, podczas których firma przeprowadzkowa przeniesie całe mienie do nowego lokum. To najlepsza opcja dla firm mniejszych, w których kompleksowa przeprowadzka nie trwałaby długo, dlatego nie generowałaby wysokich strat.

 

Z kolei druga opcja, czyli przeprowadzka kolejnych działów firmy sugerowana jest wtedy, gdy firma jest większa, a przenosiny całej firmy za jednym razem mogłyby spowodować duże straty finansowe. Wtedy firma przeprowadzkowa przenosi po kolei każdy dział firmy tak, aby mogła ona zachować ciągłość działalności.

 

Przeprowadzki biur – kompleksowa obsługa

Firmy prowadzące przeprowadzki biur mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje niemalże wszystkie czynności związane z przenosinami do nowego lokum.

 

W ramach usługi świadczone są między innymi poniższe czynności:

 

 • przygotowywanie wyceny przeprowadzki
 • sporządzanie harmonogramu przedsięwzięcia
 • dostarczenie materiałów do pakowania
 • pakowanie mienia przez pracowników firmy
 • przygotowanie ewidencji mienia firmowego
 • transport gabarytów, w tym mebli, sprzętów biurowych, roślin
 • demontaż i montaż mebli
 • wynoszenie i wnoszenie mienia
 • transport do miejsca docelowego

 

przeprowadzka biura

Przeprowadzki biur – przeprowadzka z ubezpieczeniem

Wobec tego przeprowadzki firm świadczone przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe obejmują praktycznie wszystkie czynności, które związane są z przenosinami. Dzięki temu klient zlecający obsługę tego typu nie musi już zajmować się niczym we własnym zakresie – firma przeprowadzkowa wykona wszystko, co najważniejsze.

 

Warto jednocześnie zaznaczyć, że firmy te posiadają odpowiednie ubezpieczenie, dlatego nawet wtedy, gdy określone mienie ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu, klient będzie mógł odzyskać pieniądze.

 

Podsumowując, gdy firma planuje przenieść się do innego lokum, warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnych usług przeprowadzkowych. To gwarancja, że przenosiny odbędą się prawidłowo i terminowo – bez ryzyka dla biznesu!

One thought on “Jak organizowana jest profesjonalna przeprowadzka biura?”

 1. My ostatnio przeprowadzaliśmy się do mniejszego biura (przeklęty covid wrrrr) i skorzystanie z dobrej firmy przeprowadzkowej zaoszczędziło nam masę czasu który mogliśmy wykorzystać na pracę i zarobić dzięki temu na tą przeprowadzkę + imprezę firmową z okazji nowego lokum 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − trzynaście =

Wednesday, May 22, 2024