Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzki potrafią być prawdziwą męczarnią. Każdy, kto miał okazję zmieniać swoje miejsce zamieszkania przynajmniej raz w swoim życiu, wie, jak trudny jest to proces i jak wiele czasu potrafi on pożreć. No chyba że umiejętnie się go zaplanuje i zastosuje się kilka sprawdzonych trików i sztuczek, dzięki którym można będzie zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów. Niektórzy opanowali tę sztukę do perfekcji i na ten moment potrafią przeprowadzić się w ciągu… zaledwie jednego dnia! Jak więc tego dokonać?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?Już na samym początku warto się przygotować na ewentualne komplikacje. Rzadko kiedy jest bowiem tak, że przeprowadzka przebiega w stu procentach zgodnie z planem. Pewnych rzeczy i sytuacji nie da się przewidzieć. Może się przecież zdarzyć, że zamówione auto dostawcze utknie w korku i przez to nie zdąży przyjechać na czas. Albo, że któryś z domowników się rozchoruje i z tego powodu nie będzie mógł brać udziału w pakowaniu i przenoszeniu rzeczy. To zupełnie normalne i trzeba się z tym od razu pogodzić. Człowiek, który od razu założy sobie, że wszystko przebiegnie zgodnie z jego ustaleniami, później może się mocno rozczarować i sfrustrować, gdy cokolwiek pójdzie nie tak. A najczęściej jednak tak się niestety zdarza. Bez sensu zatem denerwować się na pewne sytuacje i zdarzenia, na które nie ma się większego wpływu.

Przeprowadzka to idealny pretekst do gruntownych porządków

Minimalistyczna postawa również pomaga w tego typu przeprowadzkach. Oczywiście nie trzeba od razu stawać się ascetą i rezygnować ze wszystkich dobrodziejstw dzisiejszego świata. Ale warto przynajmniej pozbyć się części rzeczy, których i tak nikt już nie używa i na pewno nigdy ich nie użyje. Pakowanie jest idealnym pretekstem do przeprowadzenia generalnych porządków. Każdym pomieszczeniem najlepiej zająć się oddzielnie. Oczyścić półki i szafki ze wszystkich przedmiotów. Umieścić je na podłodze, a następnie przejrzeć i pozostawić tylko te, z których na pewno będzie się korzystać.

Ludzie mają tendencję do chomikowania zupełnie zbędnych rzeczy. Zakładają, że kiedyś na pewno im się one przydadzą. Podczas gdy później najczęściej odrzucają je w kąt i totalnie o nich zapominają. Trzeba więc być tutaj stanowczym. Wyrzucać wszystkie te niepotrzebne gadżety, ozdoby czy nawet pamiątki. W żadnym wypadku nie należy przenosić ich do piwnicy czy garażu. W ten sposób jedynie zagraci się kolejne pomieszczenie, a tego raczej nikt by nie chciał.

Znajdźmy zajęcie dla dzieci

Bardzo często takie przeprowadzki zostają utrudnione przez… dzieci! O ile maluch ma już te kilka lat, chodzi do szkoły i potrafi normalnie się komunikować, oczywiście będzie w stanie pomóc swoim rodzicom – chociażby spakować swoje zabawki, wytrzeć meble z kurzu lub obkładać naczynia gazetami – ale jeśli jedynie wszystkim przeszkadza, warto czymś go zająć. Najlepiej po prostu wysłać go na kilka dni do dziadków lub cioci, aby na spokojnie samemu wszystkim się zająć. A jeśli rodzice nie mają takiej możliwości, by pozostawić swojego szkraba u zaufanej osoby, muszą wcześniej jakoś zorganizować mu czas wolny – przygotować zestaw książeczek bądź filmów i bajek, aby cała uwaga malucha została skupiona na czymś innym. Bo dzieci niestety szybko się nudzą. A gdy dopada je monotonia, zaczynają wchodzić w drogę swoim opiekunom.

Dzięki kilku prostym trikom można zdecydowanie ułatwić sobie każdą przeprowadzkę i sprawić, by była ona jak najbardziej efektywna, szybka i w miarę bezproblemowa. Podczas zmieniania miejsca zamieszkania warto również korzystać z pomocy osób z zewnątrz. Przesadna samodzielność nie jest tutaj wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =

Sunday, Jul 21, 2024