Jak bezpiecznie transportować meble?

Co jest najtrudniejszym etapem w przeprowadzce? Oczywiście transport mebli! Nawet specjaliści miewają z nim problem i wcale się z tym nie kryją. Wiedzą bowiem, że jeśli podczas takiego transportu cokolwiek pójdzie nie tak, straty będą olbrzymie i nie do naprawienia. Zazwyczaj bowiem to właśnie meble są najbardziej wartościowymi elementami domów i mieszkań. Ludzie wydają na nie mnóstwo pieniędzy, dlatego nie chcą ich stracić na skutek źle przeprowadzonego transportu. No to jak się za niego zabrać? Jak bezpiecznie transportować meble do nowego miejsca zamieszkania, aby dotarły one do niego w idealnym pierwotnym stanie?

Jak bezpiecznie transportować meble?

Jak bezpiecznie transportować meble?Wiele osób decyduje się na samodzielny przewóz mebli, jednak nie jest to najlepszy pomysł – mało które auta są na tyle duże, aby zdołały pomieścić większe szafki czy łóżka, a upychając je na siłę do bagażnika, szkody ma się zagwarantowane. Nie wszystkim trzeba natomiast zajmować się zupełnie samodzielnie. Od tego są przecież firmy transportowe, aby korzystać z ich usług i w ten sposób ułatwiać sobie życie. To właśnie one mają stały dostęp do specjalistycznych pojazdów, których odpowiednio zaprojektowane wnętrza pozwalają na bezpieczne przewożenie dowolnych zestawów meblarskich. A jak wybrać dobrą firmę transportową? Tutaj warto pokierować się opiniami innych klientów. Im więcej osób jest zadowolonych ze świadczonych przez markę usług, tym prawdopodobnie jest ona lepsza i spokojnie można jej zaufać.

Jak przygotować meble do transportu?

Transport to jednak wyłącznie jedna strona medalu – meble należy w końcu do niego jakoś przygotować. Wrzucone bezpośrednio do samochodu i kompletnie niezabezpieczone będą obijać się o ścianki auta i na pewno zostaną uszkodzone. Jeżeli istnieje taka możliwość, meble należy rozmontować. Najlepiej podzielić je na jak najmniejsze elementy, wykręcając z szuflad klamki i zawiasy, a łóżka rozmontowując na pojedyncze deseczki. Będzie mieć to spore znaczenie dla przenoszenia poszczególnych elementów – nawet dwóm osobom trudno by było znieść pięćdziesięciokilogramową szafę z szóstego piętra, podczas gdy po rozłożeniu ją na poszczególne elementy, nawet jedna osoba poradzi sobie z jej przeniesieniem. Warto też pamiętać o tym, aby w meblach nie umieszczać żadnych dodatkowych przedmiotów. Podczas jazdy zaczną one obijać się o ich ścianki, a to może destrukcyjnie wpłynąć na materiał zastosowany we wnętrzach szafek i komódek.

Oczywiście dobra firma transportowa sama doradzi swojemu klientowi, co takiego powinien on dokładnie zrobić, aby bezpiecznie przewieźć meble do nowego miejsca zamieszkania. Wystarczy więc czasem posłuchać rad specjalistów. Jeżeli mają oni spore doświadczenie w transporcie mebli, na pewno wiedzą, jak się nimi zająć, aby na skutek podróży nie uległy one żadnym uszkodzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =

Wednesday, May 22, 2024